Nowości rynkowe

DODANO: Wtorek, 22 sierpnia 2017 | WYDANIE: VII/2017

Elementy gięto-klejone bardziej przetworzone

  • Klienci coraz częściej oczekują produktów wysokoprzetworzonych, dlatego na targi interzum firma przywiozła także komponenty w pełni wykończone.

    Klienci coraz częściej oczekują produktów wysokoprzetworzonych, dlatego na targi interzum firma przywiozła także komponenty w pełni wykończone.

  • Współpraca ze studentami skutkuje ciekawymi projektami.

    Współpraca ze studentami skutkuje ciekawymi projektami.

  • Współpraca ze studentami skutkuje ciekawymi projektami.

    Współpraca ze studentami skutkuje ciekawymi projektami.

Już po raz czwarty firma Bester Sklejki uczestniczyła jako wystawca w największych targach branży meblarskiej interzum w Kolonii i po raz kolejny wyjeżdżała z nich zadowolona.

Nasz polski producent elementów gięto-klejonych znów pokazał próbkę swoich produkcyjnych możliwości i przywiózł do Kolonii komponenty sklejkowe o ciekawych profilach i w pełni wykończone. To właśnie wysoki standard jakościowy decyduje, że firma zyskuje coraz więcej klientów zagranicznych.

– Na targi przywieźliśmy produkty bardziej przetworzone, lakierowane, w tym realizacje, które ostatnio wdrażaliśmy – mówił podczas targów Adam Bester, współwłaściciel firmy. – Są one trudniejsze do wykonania, ale wyglądają bardziej przyjaźnie dla klienta. Oczywiście mamy w ofercie również inne komponenty.

Firma Bester Sklejki produkuje wyroby z drewna bukowego i brzozowego pozyskiwanego w Polsce. Surowiec posiada certyfikat FSC, który jest gwarancją pochodzenia z kontrolowanych zasobów leśnych. Jej produkcja jest typowo usługowa, wykonywana na zamówienia. Oferta zawiera elementy surowe, jak i kompletnie wykończone – laminowane lub fornirowane dowolnymi gatunkami drewna i lakierowane. O jakości wyrobów może świadczyć fakt, że firma stale się rozwija. Kilka lat temu uruchomiła w Łańcucie nowy zakład i zainwestowała w nowoczesny park maszynowy. Posiada też certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2015 dotyczący produkcji sklejek profilowanych, części do mebli oraz mebli. Jest to dowodem na to, że świadczone przez firmę usługi wykonywane są na wysokim poziomie. Miało to odzwierciedlenie również na majowych targach, gdzie nawiązano kilka nowych kontaktów. Obecnie 50 proc. produkcji trafia na rynki Unii Europejskiej.

Udział w kreowaniu wyrobów firmy mają też studenci kierunków artystycznych. Na targach prezentowanych było kilka produktów, w tworzeniu których współuczestniczyli młodzi projektanci.   

– Uczelnie często zwracają się do nas po porady dotyczące giętych elementów – tłumaczy Adam Bester. – Studenci projektując swoje prace, często opierają się na naszych informacjach i sugestiach. Współpracujemy między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i Gdańsku.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska