Nowości rynkowe

DODANO: Piątek, 02 luty 2018 | WYDANIE: XII/2017

Design made in Italy

  • Futurystyczne kształty nawiązujące do form geometrycznych cechują uchwyty nowoczesne.  Fot. Roberto Marella Spa

    Futurystyczne kształty nawiązujące do form geometrycznych cechują uchwyty nowoczesne. Fot. Roberto Marella Spa

O stylu, do jakiego kierowane są uchwyty, stanowi forma oraz powłoka wykańczająca ich powierzchnie, ale niezależnie od tego od wszystkich wymagana jest estetyka wykonania i jakość zastosowanych materiałów.

W obszernych kolekcjach firmy Roberto Marella Spa znajdują się uchwyty do mebli kuchennych w stylu klasycznym – linia Bosetti Marella Classic, współczesnym – linia Marella Design i nowoczesnym – linia Moderno. Zadowolą one nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno ze względu na różnorodność kształtów, rozstawów, zastosowanych materiałów, jak i rodzajów powłok wykończeniowych, których jest ponad sześćdziesiąt (między innymi chrom – od polerowanego do satynowego, brąz, mosiądz, matowy nikiel, cyna, antyczne srebro i złoto, biały i czarny mat oraz wiele innych).
Kolekcje do mebli klasycznych charakteryzują przede wszystkim pełne, obłe kształty, z dekoracyjnymi zdobieniami w formie ażurowych bądź ceramicznych wstawek, z ergonomicznymi pochwytami i niejednokrotnie postarzanymi powierzchniami. Niezwykle atrakcyjny wizualnie jest uchwyt ze śladami zaśniedziałego metalu, gdzie spod ciemnych warstw powierzchni przebijają się czerwone plamki. W ofercie producenta jest wiele modeli do tego typu mebli, jednak przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę wykończenie frontów, a te najlepiej, gdy będą drewniane bądź fornirowane. Kolekcje współczesne to niejako pomost między wzornictwem klasycznym i nowoczesnym – charakteryzuje się łagodnymi formami w bardzo ciekawych metalicznych wykończeniach.

Ciekawe profile prezentują kolekcje nowoczesne. Tu przerysowana geometria przeplata się niejednokrotnie z ostrymi rysami nowego widzenia przestrzeni. Proste formy, cienkie linie i błyszczące wykończenia – takie są nowoczesne uchwyty włoskiego producenta.           

Wszystkie produkty Roberto Marella Spa mają certyfikat 100 proc. made in Italy, co jest dla właścicieli firmy powodem do dumy, ale jednocześnie wielką odpowiedzialnością. Hasło „wyprodukowano we Włoszech” jest wyrazem wyrafinowanej kreatywności, kojarzy się z kunsztem i wysoką jakością produktów.

– Moim celem od zawsze było projektowanie i produkowanie przedmiotów wysokiej jakości we Włoszech, by w ten sposób chronić nasze know-how, a jednocześnie utrzymywać i tworzyć nowe miejsca pracy – mówi Roberto Marella, właściciel firmy.

Rok temu firma przeprowadziła się do nowego obiektu produkcyjnego. Celem tych działań były przede wszystkim znaczące inwestycje w technologie – nowe maszyny oraz roboty do zautomatyzowania najbardziej uciążliwych etapów produkcji. Zmianom tym towarzyszyła także praca nad nowymi modelami uchwytów oraz wykończeniami.

Autor: Irena Muszałowska