Nowości rynkowe

DODANO: Poniedziałek, 31 lipca 2017 | WYDANIE: VI/2017

Materac z masującym pokrowcem

 • Dyrektor Tomasz Goc pokazuje strukturę wewnętrzną materaca Pulse Supreme, którego rdzeń stanowi wkład ze sprężynami kieszeniowymi typu Zigarre.

  Dyrektor Tomasz Goc pokazuje strukturę wewnętrzną materaca Pulse Supreme, którego rdzeń stanowi wkład ze sprężynami kieszeniowymi typu Zigarre.

 • Umiejętnie dobrana kolorystyka potęguje wrażenie trójwymiarowości pokrowca.

  Umiejętnie dobrana kolorystyka potęguje wrażenie trójwymiarowości pokrowca.

 • Głęboka struktura pokrowca biaxial daje poczucie delikatnego masażu.

  Głęboka struktura pokrowca biaxial daje poczucie delikatnego masażu.

 • Na targowym stoisku materac Pulse Supreme prezentowany był wraz z poduszkami ze smart latexu, powleczonymi tą samą tkaniną co materac.

  Na targowym stoisku materac Pulse Supreme prezentowany był wraz z poduszkami ze smart latexu, powleczonymi tą samą tkaniną co materac.

Praktyczny, bo dwustronny, wygodny, bo oparty na wkładzie typu Zigarre, ale to pokrowiec o niespotykanej strukturze 3D spowodował duże zainteresowanie rynku materacem Pulse Supreme. Dodatkowo nowy produkt firmy Janpol może być używany ze stelażem o regulowanych elementach.

Pulse Supreme to najnowszy model materaca firmy Janpol. Jego prapremiera miała miejsce podczas ubiegłorocznej edycji targów Meble Polska, a już jesienią wszedł do stałej oferty producenta. W tym roku podczas targów Meble Polska został zgłoszony do Złotego Medalu w kategorii Meble tapicerowane – potwierdzona jakość, i ten medal otrzymał.

– Jesteśmy z tego zadowoleni, bo już podczas prapremiery klienci byli nim bardzo zainteresowani – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy w firmie Janpol. – Jego walorem jest nie tylko sama konstrukcja, ale i design, który odbiega od standardowych rozwiązań stosowanych w materacach.

 

Ekologiczna technologia Sanocore

Rdzeniem materaca Pulse Supreme jest wkład ze sprężynami kieszeniowymi typu Zigarre. Zastosowano w nim sprężyny o bardzo niewielkiej średnicy kielicha, co pozwoliło na uzyskanie aż 1000 sprężyn w 1 mkw. Takie zagęszczenie gwarantuje znakomite dopasowanie do kształtów ciała. Zastosowano też drut o zróżnicowanej średnicy, co z kolei pozwoliło na wyodrębnienie w nim siedmiu stref twardości. Wkład sprężynowy obłożony jest obustronnie 1-centymetrową warstwą pianki poliuretanowej T25 o gęstości 25 kg/m3. Ma to zapewnić delikatne utwardzenie całej konstrukcji. Na zewnątrz po obu stronach znajduje się 3-centymetrowa warstwa lateksu Pulse. Jest to innowacyjny lateks wyprodukowany przez belgijską firmę Latexco w ekologicznej technologii Sonocore, co gwarantuje niższe zużycie energii. Surowiec cechuje jednolita struktura komórek, większa odporność na ściskanie i rozciąganie, doskonała sprężystość oraz cyrkulacja powietrza i regulacja wilgotności. Lateks Pulse zawiera aż 50 proc. naturalnego mleczka kauczukowego. Wszystkie charakterystyczne dla niego cechy są potwierdzone przez niezależne instytucje badawcze, takie jak TUV i Custom8.

– W odróżnieniu od lateksu tradycyjnego, otrzymywanego w technologii Dunlopa, struktura lateksu Pulse jest homogeniczna – tłumaczy dyrektor. – Kiedy oglądamy go pod mikroskopem, to widzimy, że jego komórki są kuliste, regularne, bardzo zbliżone do siebie, a to powoduje lepsze właściwości związane z dystrybucją wilgoci, z cyrkulacją powietrza. Przez taką budowę strukturalną komórki są też bardziej odporne na odkształcenia. Jest on więc absolutnie innowacyjny i daje niepowtarzalne poczucie komfortu, szczególnie w połączeniu ze sprężynami typu Zigarre.

 

Atrakcyjny wizerunkowo i praktyczny

Zewnętrzną część materaca stanowi unikatowy pokrowiec o strukturze 3D. Nie jest on pikowany ociepliną, tak jak większość standardowych pokrowców, ponieważ jego struktura zapewnia mu odpowiednie właściwości.

– Jest to pokrowiec biaxial, który charakteryzuje się doskonałą wentylacją, regulacją temperatury i wilgotności – tłumaczy Tomasz Goc. – Wykonujemy go z dzianiny o strukturze 3D, która nie wymaga pikowania. Dodatkowo, oprócz wyjątkowego wyglądu jego budowa daje poczucie delikatnego masażu. Ma on również bardzo wysoką gramaturę, około 1000 g/m2, co sprawia, że jest bardzo elastyczny, sprężysty. Dzianina, z której produkowany jest biaxial, posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Kolejnym jego walorem jest to, że można go zdjąć z materaca i wyprać w temperaturze do 30 stopni Celsjusza.  

Nie tylko struktura pokrowca budzi zainteresowanie, ale także umiejętne dobranie kolorystyki, która potęguje wrażenie trójwymiarowości. W sypialni materac Pulse Supreme może być też elementem dekoracyjnym. Jest to materac bardzo komfortowy, ale też niezwykle uniwersalny. Osoby o różnej posturze, czyli różnym wzroście i różnej wadze, będą się na nim czuły bardzo dobrze. Całkowita wysokość materaca wynosi około 22 cm.

– Wprowadziliśmy ten materac do oferty pół roku temu – mówi dyrektor. – Należy on do klasy premium, więc nie jest dostępny w każdym salonie meblowym. Jest produktem droższym, więc trzeba go zamówić. Mimo to cieszy się zainteresowaniem i jesteśmy zadowoleni z jego sprzedaży.  

Materac Pulse Supreme produkowany jest w wielu rozmiarach, podobnie jak pozostałe materace firmy Janpol – od materaców pojedynczych o wymiarach 200 x 80 cm, do materaców podwójnych o wymiarach 200 x 200 cm. Materac również może mieć nietypowe wymiary, na przykład do łóżek zaprojektowanych na indywidualne zamówienie przez architekta.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska