Nowości rynkowe

DODANO: Piątek, 25 sierpnia 2017 | WYDANIE: VII/2017

Montaż bez wkrętów?

  • Uwagę zwiedzających przyciągały komponenty wykonane w innowacyjnej technologii flick & click™.

    Uwagę zwiedzających przyciągały komponenty wykonane w innowacyjnej technologii flick & click™.

  • Modna, betonowa ściana była tłem dla płyt i frontów z najnowszej oferty.

    Modna, betonowa ściana była tłem dla płyt i frontów z najnowszej oferty.

Jeszcze w tym roku firma Melaco zamierza wdrożyć do produkcji elementy meblowe do montażu w systemie Flick & Click™.

Stoisko firmy Melaco na targach interzum otulały błękity i szarości, wśród których pojawiały się elementy w bardziej zdecydowanych kolorach.   

– Pokazujemy tutaj nowe wybarwienia, które obecnie bardzo mocno wchodzą na rynek meblarski – mówiła Beata Piotrowska, zastępca dyrektora ds. produkcji i rozwoju. – Są to wszystkie odcienie szarości i błękitu, ale też imitacje betonów, trawertynów i kamieni naturalnych. Cała ekspozycja zaprezentowana jest na specjalnie zaprojektowanej i skomponowanej na targi ścianie betonowej, by podkreślić ten dominujący motyw aranżacyjny. Ponadto pokazujemy struktury drewna – głębokie, bardzo dekoracyjne, robiące wrażenie naturalnego surowca. Staraliśmy się pokazać tutaj najnowsze trendy na przyszły sezon, jeżeli chodzi o kolorystykę.

 

Innowacyjna metoda łączenia komponentów

Mimo że kolory były dominującym akcentem targowego stoiska i znajdowały spore zainteresowanie, uwagę zwiedzających przyciągały komponenty wykonane w technologii Flick & Click™. Jest to technologia, w której elementy meblowe składane są z zastosowaniem mechanicznego systemu zamykania Threespine™ bez używania jakichkolwiek wkrętów, śrub czy innych łączników. Na podobnej zasadzie montowane są panele podłogowe i ścienne. Jest to prosty i szybki sposób montażu, a ponadto estetyczny, bo eliminuje widoczne otwory i połączenia. Wygląda to w ten sposób, że elementy meblowe są nafrezowywane na krawędziach, a następnie łączone w tych miejscach bez używania narzędzi.

– Alternatywą tej metody łączenia jest folding, gdzie elementy meblowe mają mechaniczne połączenie na click tylko w jednym narożniku – wyjaśnia Beata Piotrowska. – Aby zobrazować montaż takich elementów, powiem, że składane są one jednym ruchem jak skrzyneczka i na końcu zapinane jak zatrzask. Jest to zupełna nowość, jeśli chodzi o konstrukcje meblowe. Systemy takiego łączenia funkcjonują w panelach ściennych i podłogowych od dawna, ale w meblarstwie jest to zupełna nowość. Jesteśmy właścicielem licencji, którą kupiliśmy pod koniec ubiegłego roku od firmy VÄLINGE INNOVATION, która jest wiodąca na rynku pod względem licencji związanych z mechanicznym łączeniem elementów.

 

Efektowne panele ścienne

Kolejną innowacją, jaką firma Melaco pokazała na targach były płyty i panele do montażu naściennego Design Solutions™ wykończone innowacyjnym systemem Micro Milling™. Płyty takie można stosować jako okładziny ścian w kuchni, łazience, a także salonie. Montowane są z zastosowaniem mechanicznego systemu zamykania 2G i oferowane w wielu kolorach i strukturach powierzchni. Firma prezentowała komponenty w folii PVC.

– Materiałem bazowym produktów z linii Design Solutions™ jest płyta MDF wykończona np.: folią dwuwarstwową, w której w wyniku frezowania dowolnych wzorów dekoracyjnych w pierwszej warstwie można osiągnąć ciekawe efekty niedostępna na zwykłych płytach i materiałach drewnopochodnych – tłumaczy Beata Piotrowska. – Już tutaj, na targach, widzimy duże zainteresowanie naszą nową ofertą i będziemy się starać, aby przełożyło się ono na jej dalszy rozwój.

Autor: Tekst i Fot.: Irena Muszałowska