Nowości rynkowe

DODANO: Środa, 10 stycznia 2018 | WYDANIE: X/2017

Zawiasy do różnych zadań

 • Przed zakupem zawiasów trzeba wiedzieć, jakie fronty będą zastosowane i jak będą się otwierały.  Fot. Rejs

  Przed zakupem zawiasów trzeba wiedzieć, jakie fronty będą zastosowane i jak będą się otwierały. Fot. Rejs

 • Zawias Tecno z krótkim ramieniem o kącie otwarcia 90° przeznaczony do frontów równoległych.  Fot. Rejs

  Zawias Tecno z krótkim ramieniem o kącie otwarcia 90° przeznaczony do frontów równoległych. Fot. Rejs

 • Model Tecno o zastosowaniu specjalnym z kątem otwarcia 165°.  Fot. Rejs

  Model Tecno o zastosowaniu specjalnym z kątem otwarcia 165°. Fot. Rejs

 • Zawias z linii Soft Close o kącie otwarcia 30°.  Fot. Rejs

  Zawias z linii Soft Close o kącie otwarcia 30°. Fot. Rejs

 • Model Sort Close o kącie otwarcia 110°.  Fot. Rejs

  Model Sort Close o kącie otwarcia 110°. Fot. Rejs

Okucia funkcyjne, takie jak zawiasy, nie są widoczne w meblach, jednak spełniają decydującą rolę w ich użytkowaniu. Zanim wybierzemy odpowiedni wariant, musimy wiedzieć, jakie fronty będą zastosowane i jak będą się otwierały. Z pomocą w podjęciu decyzji przychodzi marka Rejs.

W budowie mebli, które muszą być nie tylko estetyczne, ale też praktyczne, niezwykle istotna jest dbałość o szczegóły. To właśnie ona sprawia, że meble potrafią działać niezawodnie przez wiele lat. Zawiasy należą do tych akcesoriów meblowych, które, choć niewidoczne, mają duże znaczenie w prawidłowej pracy frontów. Po przyjęciu odpowiednich kryteriów dotyczących ich zastosowania, warto dokładnie przyjrzeć się produktom dostępnym na rynku. Jedną z firm oferujących zawiasy jest Rejs. Na liście sprzedażowej ma ona kilka linii zawiasów, w tym Tecno i Soft Close.

W linii Tecno znajdują się zawiasy Tecno Mini i Tecno. Tecno Mini to niewielkie zawiasy do standardowego zastosowania we frontach lekkich, przeznaczone do puszki o średnicy 26 mm. Znajdują się tutaj zawiasy o kącie otwarcia 110° do frontów nakładanych bliźniaczych oraz frontów wpuszczanych. Systemy zawiasów Tecno sprawdzą się z kolei przy nieco cięższych frontach szafek. Przeznaczone są do puszek o średnicy 35 mm i zawierają prosty system montażu frontu do szafki slide-on. W tej linii znajdują się zawiasy o zastosowaniu standardowym, kątowym, równoległym i specjalnym, czyli o szerokim kącie otwarcia.

Systemy Soft Close wyróżniają się na tle pozostałych linii zawiasów. Zastosowano w nich bowiem tak zwany miękki dociąg soft-close, który gwarantuje ciche użytkowanie szafek. Te zawiasy przeznaczone są do puszek o średnicy 35 mm. System click zapewnia szybki montaż frontu do szafki, a regulacja mimośrodowa pozwala ustawić front w odpowiedniej pozycji jednym ruchem. Znajdują się tutaj zawiasy o różnych kątach otwarcia oraz do różnych konfiguracji położenia frontów – standardowe, kątowe, równoległe oraz specjalne o szerokim kącie otwarcia.

Autor: ir