Technologie

DODANO: Środa, 19 września 2018 | WYDANIE: IX/2018

Maksymalna zdolność wiercenia w drewnie

Nowe wiertarko-wkrętarki Milwaukee® to usprawnione elektronarzędzia akumulatorowe z serii M18 FUEL™.

Marka Milwaukee® wprowadziła nowe narzędzia akumulatorowe do wiercenia i mocowania, których przewagą konkurencyjną jest kompaktowa obudowa, jeszcze większa moc i niezwykła wydajność. Nowe wiertarko-wkrętarki Milwaukee® to usprawnione elektronarzędzia akumulatorowe z serii M18 FUEL™. Generują one do 60 proc. więcej mocy, dostarczają 135 Nm momentu obrotowego i wiercą nawet z dwa razy większą prędkością. To właśnie dzięki tym cechom, idealnie sprawdzają się nawet w najtrudniejszych zadaniach, pozwalając na maksymalną wydajność podczas pracy.
Zostały zoptymalizowane, aby dostarczyć użytkownikom niezwykłą moc w możliwie jak najmniejszej obudowie. W tym celu marka Milwaukee® stworzyła nowe, bezszczotkowe silniki POWERSTATE™. Ich rozmiar stał się jeszcze bardziej kompaktowy, a moc całkowita wzrosła. Również system elektroniczny REDLINK PLUS™ Intelligence został przeprojektowany od podstaw, aby usprawnić komunikację między narzędziem, silnikiem a akumulatorem.
Dzięki takim udoskonaleniom poszczególnych mechanizmów, rozmiar nowych wiertarko-wkrętarek znacznie się zmniejszył, zwiększając tym samym komfort ich użytkowania.
Oprócz wysokiej mocy i większej prędkości, Milwaukee® gwarantuje narzędzia, które są do 48 proc. lżejsze od wiodących konkurentów na rynku, zapewniając użytkownikom najlepszy dostęp do pola roboczego, nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach. Maksymalna zdolność wiercenia w drewnie narzędzia M18 FDD2-502X to 89 mm. Narzędzie z akumulatorem 5,0 Ah waży 2,1 kg.
Drugim, nowym narzędziem jest zakrętarka M18 FUEL™ 1/4" HEX M18 FID2-502X, która osiąga prędkość do 3600 obr./min, dzięki czemu urządzenie pracuje szybciej nawet o 30 proc. Moment obrotowy narzędzia wynosi 226 Nm, gwarantując tym samym nawet do 25 proc. więcej mocy, aby podołać nawet najtrudniejszym i najbardziej wymagającym zadaniom. Użytkownicy mogą nie tylko szybciej wykonywać swoją pracę, ale także poszerzyć zakres możliwości i wykonywanych działań. Narzędzie jest dodatkowo wyposażone w funkcję DRIVE CONTROL™, zapewniającą wszechstronność w przełączaniu trybów, aby jak najlepiej dopasować moc i prędkości do szerokiego zakresu potrzeb.
W celu zwiększenia trwałości i użyteczności oba produkty zawierają nowe ergonomiczne uchwyty.

Autor: uf