Temat z bliska

DODANO: Czwartek, 06 września 2018 | WYDANIE: IX/2018

PRIME.5 – wydajność, intuicyjność, precyzja

Może wydawać się, że rok to bardzo krótki okres czasu. Zadajmy sobie pytanie: co w tym czasie może się zmienić? Jak bardzo technologia rozwinąć? Co nowego pojawić wśród rozwiązań dla krojowni? Otóż bardzo wiele!

Produkcja sprzedana mebli w Polsce w 2018 r. może wzrosnąć nawet o 10 proc. w porównaniu do poprzedniego roku, co oznacza ok. 50 mld zł. Sam eksport może przekroczyć 10 mld euro – szacował z początkiem roku Michał Strzelecki, dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Pojawia się jednak pytanie jak równocześnie sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, presji kosztowej i technologicznej tworzonej przez zmieniające się prawo o ochronie środowiska czy pogarszającej się sytuacji makroekonomicznej u największych odbiorców polskich mebli przy ograniczonej dostępności pracowników i wyśrubowanych normach wydajnościowych i jakościowych?
Producenci mebli jako swoje najważniejsze potrzeby jednoznacznie wskazują: krótki czas obsługi zleceń, jakość rozkroju, maksymalne wykorzystanie tkanin, minimalizację kosztów pracy oraz optymalizację procesów i kosztów na każdym etapie produkcji. Jak temu zaradzić?
Kiedy ponad rok temu firma Allcomp zaprezentowała najnowszy cutter do wielowarstwowego rozkroju tekstyliów Unicut Prime.5, przyświecał jej cel, by było to rozwiązanie zaawansowane technologicznie i jednocześnie przyjazne dla użytkownika.
- Nie ukrywamy, że drobne problemy okresu niemowlęcego i wczesnodziecięcego wystąpiły – mówi przedstawiciel firmy Allcomp. - Ale z perspektywy roku możemy z dumą powiedzieć – dzięki ścisłej współpracy z naszymi klientami Prime.5 uczył się w błyskawicznym tempie, wspólnie się uczyliśmy. Dzięki klientom, którzy przeprowadzili testy w swoich zakładach produkcyjnych wiemy, że w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami Prime.5 wykazuje się niespotykaną wydajnością. Prędkość jego pracy została już wielokrotnie zauważona. By posłużyć się cytatem jednego z operatorów: „W porównaniu z Prime.5 nasz stary cutter to „żółwik””.
Wszechstronność i uniwersalność urządzenia pozwala na optymalizację produkcji w zakładach o bardzo różnej specyfice, wykorzystujących różnorodne materiały tekstylne.
- Projektując urządzenie staraliśmy się pogodzić zaawansowaną technologię z przyjaznością dla użytkownika – łatwość obsługi i intuicyjność Prime.5 to jego atut – dodaje przedstawiciel firmy Allcomp. - Precyzja i dokładność rozkroju, jaką gwarantuje Prime.5 potwierdzają w rozmowach z nami nasi klienci.
Podczas tegorocznej edycji targów Furnica/Sofab w Poznaniu firma Allcomp oraz jej klienci będą świętować pierwsze urodziny Prime.5. Trzy razy dziennie będą się odbywać pokazy umiejętności cuttera do wielowarstwowego rozkroju materiałów tapicerskich Prime.5.
Artykuł promocyjny