Temat z bliska

DODANO: Czwartek, 01 luty 2018 | WYDANIE: XII/2017

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

 • Meble w dekorze Intra, inspirowanym starą dębiną, nadadzą wnętrzom wyjątkowy klimat.  Fot. Interprint

  Meble w dekorze Intra, inspirowanym starą dębiną, nadadzą wnętrzom wyjątkowy klimat. Fot. Interprint

 • Dębowy dekor Ladin jest jednym z tegorocznych wzorów kolekcji Six Pack. Charakteryzuje się chropowatą i nieregularną powierzchnią.  Fot. Interprint

  Dębowy dekor Ladin jest jednym z tegorocznych wzorów kolekcji Six Pack. Charakteryzuje się chropowatą i nieregularną powierzchnią. Fot. Interprint

 • Nietypowe ułożenie wzoru, na który składają się liczne fale w wielu odcieniach szarości powoduje, że Lavant zdecydowanie wyróżnia się na tle innych dekorów.  Fot. Interprint

  Nietypowe ułożenie wzoru, na który składają się liczne fale w wielu odcieniach szarości powoduje, że Lavant zdecydowanie wyróżnia się na tle innych dekorów. Fot. Interprint

Nowe, zaskakujące wzory, współpraca z wybitnymi projektantami – ten rok w firmie Interprint nacechowany był wyjątkowymi wydarzeniami. Powstały w tym czasie kolekcje nawiązujące do tradycji, urzekające spokojem i subtelnością, a z drugiej strony pełne zaskoczenia i idące z duchem czasu.

Nieodłączny element oferty Interprint stanowi legendarna już kolekcja sześciu najważniejszych dekorów, które od wielu lat odnoszą sukces nie tylko na rynku polskim, ale również międzynarodowym. W 2017 r. Six Pack był prawdziwą wariacją na temat dębu, który w kolekcji zaistniał aż w trzech różnych odcieniach.

 

Dębina z historią w tle

Dekor Kronberg to kwintesencja zmian, jakie zachodzą w naturze. Inspirowany jest starym drewnem, z widocznym odciskiem upływających lat. Jego bogata kolorystyka oddaje autentyczność i piękno prawdziwego surowca. Intra to z kolei wzorowany na starej dębinie dekor, który nada wnętrzom duszę i niespotykany klimat. Wielowarstwowy wzór dekoru Intra sprawia, że ma się wrażenie obcowania z materiałem o bogatej historii. Z kolei stworzony dla poszukiwaczy rustykalnych wzorów Ladin to dekor, który zamieni każde wnętrze w klimatyczną i przytulną ostoję. Jego chropowata, nieregularna powierzchnia i ciepła, ale bogata kolorystyka sprawiają wrażenie materiału zupełnie nietkniętego ręką człowieka, w pełni naturalnego. Te zinterpretowane na różne sposoby dekory dębowe stanowiły przewodni temat tegorocznej kolekcji Six Pack. 

Przeciwwagą dla nich były wzory eleganckie i nowoczesne, choć umiejętnie nawiązujące do tradycji. Paldao to dekor delikatny i spokojny, jednak niepozbawiony przysłowiowego „pazura”. Zachwyca stylową, ciemną barwą i w żaden sposób nie jest jednostajny. Rewia nieregularnych linii biegnących wzdłuż dekoru zapada w pamięć, co sprawia, że możemy podziwiać go bez końca. Inspirowany rysunkiem kasztanowca dekor Nairo prezentuje się nadzwyczajnie. Ciepłe beżowe kolory przeplatają się tu z szarością, tworząc harmonijne i ciekawe wzory. Do wnętrz wprowadzi harmonię i spokój, można go łączyć z delikatnymi pastelami, ale również z grafitową szarością. Łatwo poddaje się wnętrzarskim trendom. Ostatnią gwiazdą Six Pack 2017 jest dekor Lavant, który nie bez kozery nazwany jest gwiazdą, bowiem zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych wzorów. Charakterystyczną cechą tego inspirowanego marmurem dekoru jest nietypowe ułożenie wzoru, na który składają się liczne fale w wielu odcieniach szarości. Wzór poprowadzony jest pod kątem 45 stopni, dzięki czemu wygląda jakby nieustannie był w ruchu. Ta dynamika sprawia, że Lavant idealnie pasuje do nowoczesnych aranżacji. Sprawdzi się na blatach kuchennych i na parapetach, a bardziej odważni mogą z powodzeniem zastosować go na frontach szafek.

 

Dekory spod ręki uznanych projektantów

Legendarna kolekcja Six Pack, choć niezmiernie ważna, nie jest jedynym znaczącym osiągnięciem firmy Interprint w tym roku. Podczas targów interzum udowodniła ona, że wśród inspiracji do tworzenia wyjątkowych dekorów nie ma dla niej ograniczeń. Comfy, Crusoe, Reef, Picea, Harris i Yonga to sześć wzorów stworzonych przez uznanych projektantów z różnych stron świata, które są dowodem na to, że dynamicznie zmieniający się świat podsuwa nam niekończącą się garść inspiracji. Prezentowane w showroomie Design Post w Kolonii dekory zaprojektowane zostały przez wybitnych projektantów z European Furniture Industry. Autorami są Jochen Flacke, Thorsten Keissner, Peter Kern (Niemcy), Atilla Kuzu (Turcja) oraz Luca Tormena (Włochy).

Każdy z wymienionych dekorów jest swoistą opowieścią o przemianach następujących w społeczeństwie. O zmianach, które często nie są zauważalne od razu, a które towarzyszą nam każdego dnia. Comfy, którego autorem jest Peter Kern, to wzór inspirowany naturalnym rattanem. Sploty w nim zastosowane sprawiają, że dekor charakteryzuje się niespotykaną dynamiką. Crusoe, którego twórcą jest Luca Tormena, nawiązuje z kolei do splotów, jakie znaleźć można na tkaninie. Wzór ma niezwykle delikatny, ale również dekoracyjny styl, dzięki srebrnym nitkom pojawiającym się pomiędzy splotami. Natomiast dekor Yonga zaprojektowany przez Atilla Kuzu to przewrotna propozycja imitująca płytę drewnopochodną. Doskonale odwzorowane wióry tworzą wrażenie autentyczności i na długo zapadają w pamięć. Na uwagę zasługują również dekory odwzorowujące naturalne drewno. Harris, którego autorem jest Luca Tormena, to elegancki dekor, który nada wnętrzu spokój i harmonię. Ma ciepłą barwę oraz subtelny układ słojów. Z kolei Reef przyciąga uwagę swoją trójwymiarowością. Słoje na dekorze są wyraźnie zaznaczone, a drobne rysy zapewniają uczucie autentyczności. Zupełnie inne wrażenie budzi dekor Picea, którego twórcą jest Thorsten Keissner. W tym dekorze autor połączył ciepło czekoladowych brązów z chłodem odcieni szarości.

W dekorach zaprezentowanych w tym roku przez Interprint każdy znajdzie coś dla siebie. Jedne zaskakują dynamiką i niespotykanymi dotąd wzorami, inne przywołują na myśl najwspanialsze historie i sprawiają, że można poczuć się jak w domu. To był dobry rok, pełen zachwycających przeżyć, a także inspirujący do nowych działań. Co znajdziemy w legendarnym Six Packu w nadchodzącym 2018 r.? Z pewnością wiele zaskakujących wzorów, które na długo pozostaną w pamięci.

Autor: artykuł sponsorowany